fbpx

Znak B-21 – zagadka?

W ostatnich dniach na naszym osiedlu pojawiają się znaki B-21. Dyskusję na forach internetowych podjęli kierowcy oraz mieszkańcy. Np. jadący od strony miejscowości Wysoka ulicą Kutrzeby nie mogą skręcić w uliczki osiedlowe i tym samym skrócić sobie przejazdu w kierunku ulicy Zwycięskiej. Najgorszy w tym wszystkim jest fakt, że niektóre osoby mieszkające na naszym osiedlu nie znając szczegółów szerzyły kłamliwy obraz zmiany organizacji ruchu, co doprowadziło do szykanowania osób mieszkając przy ulicy Abrahama.
Niestety szerzenie nienawiści przez niektórych mieszkańców stało się chlebem powszednim.

Nie tolerujmy takiej formy przekazu informacji. Nie tolerujemy wzywania do nienawiści.

Co jest powodem zmiany organizacji ruchu?

Czy te kroki zostały podjęte dla zmniejszenia tranzytu przez ulice osiedlowe, czy w celu zwiększenia bezpieczeństwa drogi do szkoły. Tak możnaby tłumaczyć pojawienie się znaku B-21. To tylko nasze przypuszczenia. Wiemy, że Rada Osiedla nie wnioskowała o zmiany i nikt tej zmiany nie konsultował z Radnymi.

Na stronie Rady Osiedla Ołtaszyn możemy przeczytać:

„W dniu 20 sierpnia Przewodnicząca Rady Osiedla Pani Krystyna Sawińska oraz Przewodnicząca Zarządu Osiedla Ołtaszyn Pani Edyta Skuła wysłały w imieniu Rady Osiedla do Dyrektor Wydziału Inżynierii Miejskiej Pani Elwiry Nowak zapytanie o zmianie w oznakowaniu przy ulicy Kutrzeby.

Fakt zmiany organizacji ruchu wywołał żywą dyskusję w mediach społecznościowych, co do celowości wprowadzonych rozwiązań oraz osób będących inicjatorami tych działań.”

Z całym pismem możemy zapoznać się klikając na poniższy link

https://osiedle.wroc.pl/index.php/oltaszyn/4249-zmiany-organizacji-ruchu-na-ul-tadeusza-kutrzeby

Teraz czekamy na odpowiedź i jak tylko się ukaże poinformujemy o tym mieszkańców.