fbpx

Nowa szkoła na Partynicach w 2025 r

Wrocław kupił od wojska tereny pod szkołę na Partynicach przy ulicy Zwycięskiej. Rozmowy w sprawie kupna przez miasto terenów od Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Zwycięskiej trwały 1,5 roku.

http://oltaszyn.podrozowanie.pl/nowe-szkoly/

Nowa szkoła i przedszkole na Partynicach

Na kupionych od Agencji Mienia Wojskowego 3,3 hektarach przy ul. Zwycięskiej miasto wybuduje zespół szkolno-przedszkolny. Szkoła będzie dla 1000 uczniów, a przedszkole dla 200 dzieci.

– Chcemy zbudować wymarzony przez mieszkańców południa Wrocławia zespół szkolno-przedszkolny z zapleczem sportowym. Dzięki temu rodzice nie będą musieli dowozić dzieci do centrum miasta, a to oznacza także mniejsze korki w tym rejonie –mówi Prezydent Wrocławia Pan Jacek Sutryk.

Według wstępnych szacunków budowa szkoły będzie kosztowała 67 milionów złotych, a nowy obiekt powinien zostać zrealizowany najpóźniej do 2025 roku. Oprócz sal lekcyjnych, nie zabraknie pracowni komputerowych, sal gimnastycznych, świetlicy czy biblioteki z czytelnią. Na zewnątrz powstanie boisko, plac zabaw dla dzieci klas I-III oraz parking.

-12 maja zostało wydane zarządzenie Prezydenta Wrocławia o nabyciu działki, dziś działka jest już własnością Miasta. Myślę, że termin ukończenia budowy szkoły w 2025 roku jest jak najbardziej realny. Będę miała rękę na pulsie w tej ważnej dla południowej części Wrocławia inwestycji. Szkoła przy ulicy Zwycięskiej powinna już dawno powstać. Te tereny czekały na tę chwilę od 2012 roku. To zdecydowanie za długo. Liczba uczniów w szkole przy ul. Gałczyńskiego i ul. Wojszyckiej po reformie edukacji oraz rozbudowie osiedli przekroczyła swoje możliwości i obecnie odbija się czkawką. – mówi Radna Rady Miejskiej Wrocławia Pani Edyta Skuła

Czy lokalizacja szkoły zwiększy ruch na ulicy Zwycięskiej?

-Myślę, że wybudowanie placówki oświatowej, tej przy Zwycięskiej, jak i na ulicy Asfaltowej pozwoli ograniczyć zmianowość w szkołach południowej części Wrocławia. Również odległość do szkoły od miejsca zamieszkania zdecydowanie się skróci. Za tym idzie ważna podstawowa sprawa. Rodzice nie będą zmuszeni odwozić dzieci samochodem. Spacer dziecka z rodzicem czy bez rodzica np. z ulicy Maczka nie będzie problemem. Teren zewnętrzny placówki wyposażony będzie w wiaty i stojaki na rowery. Dzieci coraz chętniej korzystają z tej formy dotarcia do szkoły. Należy stworzyć jak najwięcej udogodnień związanych z drogą ucznia do szkoły. Nie chcę, aby popełniono błędy z 2008 roku jakie miały miejsce przy przebudowie całej ulicy Zwycięskiej. Wytyczne budowy placówki mają mieć sens na wiele lat i zakładać rozbudowę południowych osiedli. – kończy Pani Skuła

W czwartek, 20 sierpnia sfinalizowano transakcję i podpisano akty notarialne. Za obie nieruchomości (ul. Zwycięska i Kępa Mieszczańska) Wrocław zapłacił prawie 6 milionów złotych, ale prezydent Jacek Sutryk podkreśla, że było warto, bo więcej zieleni w mieście i nowe placówki oświatowe to jego obietnice złożone jeszcze w kampanii wyborczej.

Miasto zarezerwowało na przyszły rok ponad milion złotych na realizację konkursu na projekt koncepcyjny placówki.