fbpx

Koniec spokoju ulicy Orawskiej.

Na działce 3,5 h ma powstać 600 nowych mieszkań. Ostania spokojna cześć Ołtaszyna zostanie zabudowana. Według miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na tym terenie można zbudować budynki do dwóch kondygnacji z dopuszczeniem trzeciej w poddaszu.

Powstanie nowych mieszkań to kolejne 1000 samochodów. Wiąże się to z tym, że wyjazd z Ołtaszyna w godzinach szczytu będzie niemożliwy.

Widok z ulicy Orawskiej

Dodatkowo Szkoła Podstawowa nr 34 nie jest przygotowana na przyjmowanie kolejnych uczniów. Obecnie plan lekcji jest ułożony na dwie zmiany. Lekcje rozpoczynają się o 7:30. Czy nauka w godzinach nocnych? O budowie szkoły na Partynicach przy ulicy Zwycięskiej słychać tylko rozmowy. Grunty nadal nie należą do miasta. Plan budowy szkoły na Wojszycach przy ulicy Asfaltowej już teraz podlega dyskusji co do pojemności placówki. Przypominamy, że szkoła ta ma służyć mieszkańcom Jagodna i Wojszyc gdzie liczba mieszkań ciągle wzrasta. Nasuwają się kolejne pytania. Co z przedszkolem, żłobkiem, komunikacją miejską?

Zmiana zagszczenia ludnoci 2002-2019 – Otaszyn, Partynice, Wojszyce, Jagodno.

Sprawa ulicy Orawskiej była już poruszana w 2017 roku.
Deweloper, który chciał postawić przy Orawskiej ogromne, 7-blokowe osiedle czteropiętrowców miał poprawić projekt budowlany. Zamiast pozwolenia na budowę Urząd Miejski Wrocławia zobowiązał go do daleko idących poprawek.