fbpx

Nenckiego do poprawy!

Ponownie poruszamy problem ulicy Nenckiego na odcinku między ulicą Strachowskiego i Parafialną.

Wszystko przez złe odtworzenie miejsc parkingowych, które miało miejsce w ubiegłym roku.

Pani Edyta Skuła Przewodnicząca Zarządu Osiedla Ołtaszyn i zarazem Radna Rady Miejskiej Wrocławia wskazała na miejscu (ulica Nenckiego) przedstawicielom  Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta jakie popełniono błędy.

Pani Skuła zaznacza, że w dniu 4 marca 2019 roku prosiła o odtworzenie oznakowanie na wniosek mieszkańców jaki wpłynął do niej jako Radnej Miejskiej natomiast zamiast odtworzenia oznakowania Wydział Inżynierii

Wniosek o odtworzenie oznakowania ulicy Nenckiego.

Miejskiej opracował projekt NOWYCH MIEJSC PARKINGOWYCH. Miejsc parkingowych, które nie były uzgodnione z mieszkańcami i w takiej formie i umiejscowieniu stanowią zagrożenie dla zdrowia i życia  pieszych. Ulica jest w strefie znaku D40 i „prawidłowo” zaparkowane pojazdy utrudniają przejazd innym pojazdom, jak również ograniczają widoczność pieszych.

– Wjeżdżając na taką ulicę mijamy znak „strefa zamieszkania”. To oznacza, że jesteśmy w obszarze  gdzie panują pewne, określone przepisami zasady ruchu drogowego. W strefie zamieszkania wolno parkować wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych. Działa tu zasada odwrotna, niż na „zwykłej” drodze publicznej. Nie szukamy znaku „zakaz parkowania” czy „zakaz postoju”, by wiedzieć, gdzie nie wolno postawić auta, lecz szukamy znaku z wyznaczonym miejscem, bądź miejscami parkingowymi, by móc postawić tam swój pojazd. Czy oznakowanie jakie zostało zaprojektowane jest bezpieczne dla pieszych?

Na tym odcinku według Ustawy Prawo o ruchu drogowym jest możliwość korzystania z drogi przez dziecko w wieku do 7 lat, bez opieki!

Nie wyobrażam sobie tego na tej ulicy- mówi Pani Edyta Skuła.

– Problemem również jest przekraczanie dopuszczalnej prędkości pojazdów w strefie zamieszkania, która wynosi 20km/h. Te zasady ruchu drogowego są niestety łamane nie tylko na tej ulicy, ale mogę śmiało powiedzieć, że w całym Wrocławiu- dodaje.

Na miejscu również byli mieszkańcy ulicy Nenckiego, którzy potwierdzili, że nie czują się bezpiecznie na tej „SWOJEJ” ulicy. Mogą powiedzieć, „na swojej” ponieważ partycypowali w kosztach jej budowy, jak również uczestniczyli w tworzeniu jej projektu. Przez lata dbali o jej stan i wygląd. Zieleń na tej ulicy to ich zasługa.

Mieszkańcy oczekują, że oznakowanie ulicy powróci do stanu pierwotnego z uwzględnieniem przywrócenia klombów, że ulica znów będzie piękna i bezpieczna jak dawniej.

-W miejscu gdzie było można przejść zrobiona nam parkingi- mówi nam mieszkanka domu przy ulicy Nenckiego. – Na tej ulicy każdy ma parking i garaż przy domu. Deweloperzy również. Parkingi, które obecnie powstały na naszej ulicy są wykorzystywane dla klientów lokali gastronomicznych przy ulicy Strachowskiego. Kiedy zastawiają ulicę nie mamy w ogóle przejścia. – kontynuuje.

Co dalej?

-Sprawa ponownie trafi do Wydziału Inżynierii Miejskiej UMW z wnioskiem o zmianę decyzji w sprawie oznakowania. Mam nadzieję, że do września br. problem zostanie rozwiązany. Każdorazowo zwracam uwagę, że w przypadku zauważenia jakichkolwiek nieprawidłowości przez mieszkańców, należy je zgłaszać. W dobie internetu wystarczy wysłać wiadomość na skrzynkę poczty elektronicznej, na adres Rady Osiedla, czy bezpośrednio do mnie. To jest najszybsza i najodpowiedniejsza droga załatwienia sprawy. Traktuję tę sprawę priorytetowo. Mam nadzieję, że do września br. problem zostanie rozwiązany. -kończy Radna

Przedstawiciele ZDiUM poprosili o dostarczenie przez Radę Osiedla Ołtaszyn wniosku, które jeszcze raz będzie rozpatrywany.

Wcześniej pisaliśmy:

http://oltaszyn.podrozowanie.pl/czy-w-koncu-aktualizacja-oznaczen/
http://oltaszyn.podrozowanie.pl/ulica-nenckiego-pelna-przygod/