fbpx

Ulice po (do) remontu.

W godzinach porannych przedstawiciele Rady Osiedla, Wrocławskiego Forum Osiedlowego oraz mieszkańców wraz z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta oraz Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji przeprowadzili wizję lokalną na terenie Ołtaszyna. Podczas spotkania zaprezentowaliśmy przedstawicielom jednostek miejskich na problemy związane z nieprawidłowościami w zakresie remontów nawierzchni. Wiele lokalizacji mimo remontu najdalej przed kilkoma miesiącami wymaga kolejnej naprawy, pojawiają się nierówności na drogach oraz zapadliny, powierzchnie ulegają dalszym uszkodzeniom i destrukcji. Problemem osiedla jest również brak przepustowości odpływu  wody przy głównych ulicach po dokonanych remontach.

Pojawiliśmy się między innymi na ulicy Ułańskiej, Szmaragdowej, Brylantowej i Kurpiów, wskazując zapadnięte studzienki kanalizacyjne, uszkodzenia nawierzchni, nierówności, których nie powinno być przy założeniu prawidłowego wykonania zgłaszanych koniecznych napraw.

Jednocześnie wskazano, że zgłaszane problemy mają charakter ponadosiedlowy i należy rozwiązywać je kompleksowo.

Pan Michał Kwiatkowski z WFO wraz z Przewodniczącą Zarządu Rady Osiedla Panią Edytą Skułą podkreślili, że nie może być tak, że po usunięciu awarii, co jest oczywiście w interesie mieszkańców, infrastruktura jest otworzona byle jak, bo nie możemy się godzić na bylejakość. Wskutek takiego działania przy następnej awarii Rada Osiedla bez wątpienia ponownie wystąpi o kolejny remont ulicy, a co za tym idzie środki finansowe ponownie będą wydatkowane na tę samą lokalizację, zamiast być spożytkowane w innym miejscu.

Pan Henryk Surma mieszkaniec osiedla Ołtaszyn, były Przewodniczący Zarządu Rady Osiedla wskazał niebezpieczne miejsca zaznaczając, że prace remontowe zakończyły się w maju lub w czerwcu tego roku.

Przedstawiciele jednostek miejskich zapoznali się ze zgłoszonymi problemami. Zapowiedzieli, że powrócą do dokumentacji odbioru robót na osiedlu i szczegółowo przeanalizują ją ponownie oraz zwrócą się do wykonawców z interwencją we wskazanych miejscach.