fbpx

Reklamowe cwaniactwo!

Ostatnio od mieszkańców otrzymujemy na naszą skrzynkę informację o reklamach w miejscach, gdzie Państwa zdaniem nie powinny się znajdować.

Według naszej informacji w lipcu ubiegłego roku Rada Osiedla Ołtaszyn  przeprowadziła kontrole wzdłuż ulic osiedla Ołtaszyn. Ich efektem było usunięcie nielegalnych obiektów, w tym  „dzikich” reklam.

27 sierpnia 2019 r. na XXX Sesji Rady – mówi Pani Edyta Skuła Radna Osiedla -sprawa została omówiona i zamknięta. Straż Miejska uporządkowała teren osiedla i nielegalne reklamy zniknęły z naszego otoczenia.

Jak widać to syzyfowa praca. Ponownie na naszym osiedlu pojawiają się nielegalne banery, reklamy, które zaśmiecają krajobraz.

Radni nie pozwolą na  „cwaniactwo reklamowe” i ponownie sprawdzą teren wzdłuż pasów drogowych.  Jednak bardzo często to właśnie mieszkańcy są dla nas cennym źródłem informacji i to dzięki nim również pozyskujemy informację o nielegalnych obiektach – mówi Radna.

Wrocławianie mogą również zadzwonić pod numer : 71 777 77 77 – Teleinformatyczne Centrum Obsługi Mieszkańca – tam urzędnicy postarają się pomóc i odpowiedzieć na wszelkie pytania, również te związane z nielegalnymi reklamami.

Zgodnie z prawem: Art. 63a. 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nie przeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny.