fbpx

Zmiany dla kierowców od 18.03.2017

Na południu Wrocławia inwestycje drogowe wchodzą w kolejny etap. Drogowcy intensywnie pracują na ul. Ołtaszyńskiej. Niedługo będą musieli zamknąć fragment Wojszyckiej, powstanie tam minirondo. Kilkaset metrów dalej na ul. Maczka widać już przyszły korytarz drogowy. Prace w tamtym rejonie mają zakończyć się w maju. Potem ruszy przebudowa ul. Parafialnej.

Najpoważniejsze są prace przy ul. Ołtaszyńskiej i Wojszyckiej. Tam oprócz wymiany nawierzchni trzeba zbudować minirondo, nowe oświetlenie, wyniesione przejścia dla pieszych a także przebudować perony autobusowe i nasadzić zieleń.

– W tej chwili wykonawca zerwał całą nawierzchnię, wymieniane są spusty kanalizacyjne i trwają prace ziemne – wylicza Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

W sobotę, 18 marca, rozpocznie się 2 etap przebudowy układu drogowego w obrębie tych ulic i wystąpią utrudnienia dla kierowców. Prace obejmą teraz ul. Wojszycką, która zostanie wyłączona z ruchu na odcinku od ul. Porzeczkowej do ul. Agrestowej (patrz mapa).

Przejazd po wspomnianym odcinku, zawężonym do połowy jezdni, będzie możliwy wyłącznie dla autobusów MPK oraz mieszkańców przyległych posesji. Objazd dla ruchu tranzytowego został wyznaczony ulicą Agrestową.

Na Maczka widać już korytarz

Zmiany czekają też kierowców na południowym fragmencie ul. Ołtaszyńskiej (bliżej miejscowości Wysoka). Na przylegającym do niej przedłużeniu ul. gen. Maczka robotnicy wytyczyli już przyszły korytarz pod łącznik drogowy i nową jezdnię. W najbliższy weekend wykonawca będzie prowadził prace przy przebudowie studni na skrzyżowaniu ul. Maczka z ul. Ołtaszyńską. Roboty będą wiązać się z koniecznością wprowadzenia ruchu wahadłowego na wysokości skrzyżowania od 18 marca.

Prace na tych trzech ulicach mają zakończyć się w maju. Kiedy będą już odnowione to drogowcy będą mogli zamknąć ulicę Parafialną.

– W tej chwili ta inwestycja już się rozpoczęła. Na razie nie było konieczne zamknięcia dla ruchu ulicy Parafialnej – wyjaśnia Marek Szempliński z Wrocławskich Inwestycji.

Według planów wykonawcy zamknięcie ul. Parafialnej ma rozpocząć się latem.
Na razie nie ma jeszcze szczegółowej organizacji ruchu zastępczego na czas robót drogowych.

za: Janusz Krzeszowski

Źródło: Oficjalny Portal Miasta Wrocław