fbpx

Ul. Kutrzeby i zakaz skrętu.

Rozpoczęty w dniu 21 sierpnia temat kończy wczorajsza publikacja dokumentów na stronie Rady Osiedla Ołtaszyn.

„Wydział Inżynierii Miejskiej zdaje sobie sprawę ze zwiększonego ruchu na lokalnych ulicach osiedla Ołtaszyn spowodowanego dogęszczającą się zabudową we Wrocławiu oraz w przyległych gminach. Prowadzone działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego oraz ograniczenie negatywnego wpływu ruchu tranzytowego na drogach lokalnych (osiedlowych), które nie są dostosowane do przenoszenia ruchu o takim natężeniu i gabarytach.Analiza ruchu w tym rejonie wykazała tendencje do omijania sygnalizowanego skrzyżowania zbiegu ulic Kutrzeby-Parafialnej-Strachowskiego i skracania przez kierowców drogi dojazdu do ul. Zwycięskiej, a tym samym rozjeżdżania drogi osiedlowej jaką jest ul. Abrahama i innych przyległych do niej ulic. Ogranicza niedostępności dróg nie tylko eliminuje ruch tranzytowy ,ale tym samym przyczynia się do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa drogowego. ” odpisuje Pani Elwira Nowak Wydziału Inżynierii Miejskiej we Wrocławiu.

Pismo jest odpowiedzią na zapytanie Przewodniczącej Rady Osiedla Pani Krystyny Sawińskiej i Przewodniczącej Zarządu Osiedla Ołtaszyn Pani Edyty Skuły. O tym możemy przeczytać poniżej

http://oltaszyn.podrozowanie.pl/znak-b-21-zagadka/

Jak widać sugerowanie mieszkańcom osiedla Ołtaszyn, że decyzja była wydana jako odpowiedź na działania na swoją korzyść Przewodniczącej Rady Osiedla jest delikatnie mówiąc nieprawdą. Dowiedzieliśmy się, że Pani Przewodnicząca Rady miała kilka nieprzyjemnych rozmów z mieszkańcami spowodowanych kłamliwymi sugestiami dotyczącymi jej działań. Nie do pomyślenia jest, że sugerowanie i wpisy na forach są nagminnie robione przez radnego Rady Osiedla Ołtaszyn, który od przeszło dwóch lat działa na szkodę wizerunkową rady osiedla jak i samych radnych.

Pisaliśmy to trzy tygodnie temu i powtórzymy: Nie tolerujmy takiej formy przekazu informacji. Nie tolerujemy wzywania do nienawiści.


Cay dokument WIM-EM.7223.396.2020.MD dotyczcy sprawy