fbpx

Trochę zieleni na Ołtaszynie.


Skwer w centrum Ołtaszyna nabiera kształtów. W ostatnim czasie prace na terenie skweru nabrały tempa. Postawione zostały drewniane ławki, posadzone niskie krzewy i zasiana trawa. Również na wniosek Rady Osiedla, jawor znajdujący się w centralnym punkcie skweru został oczyszczony z jemioły. W najbliższym czasie zostanie także zamontowane oświetlenie.

Galeria zdjęć

Co ze stacją rowerową?

Stacja będzie przesunięta o kilka metrów. Prace związane z nową lokalizacją już się rozpoczęły. Będzie znajdowała się przy ulicy Strachowskiego 21 (róg z ulicą Kutrzeby).

Co to za kontener?

Sprzedaż lodów jak w tamtym roku również będzie prowadzona na skwerku. Nie będzie to już mały wózek jak to miało miejsce do tej pory lecz jak można zauważyć- kontener. Radni mają jednak zastrzeżenia co to komponowania się z nowym otoczeniem obiektu, który nie jest estetyczny. Pani Krystyna Sawińska- Przewodnicząca Rady Osiedla i Edyta Skuła Radna Rady Miasta Wrocławia i Przewodnicząca Zarządu Osiedla już rozmawiały z Panem Dariuszem Puzio właścicielem kontenera, a tym samym dzierżawcą miejsca. Pan Puzio zapewnił, że przeprowadzi prace związane z dostosowaniem się do odnowionego skweru dodając elementy drewniane oraz zieleń. Będą również stoliki. „Będziemy monitorować sprawę wywiązania się z zapewnień przez Pana dzierżawcę.”- mówią Radni