fbpx

Szkoła- ul. Asfaltowa- będzie!

Dzisiaj rano internet obiegła oczekiwana od dawna informacja. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w mediach społecznościowych napisał, że podpisano umowę nieodpłatnego nabycia od Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa działki z przeznaczeniem na budowę Zespołu Szkolno- Przedszkolnego przy ulicy Asfaltowej (Wojszyce).

Dla mieszkańców południa Wrocławia oznacza to rozwiązanie problemu przepełnionych szkół na Ołtaszynie i Wojszycach. Jagodno zyska szkołę, której brak w tym miejscu Wrocławia i dzieci z tego osiedla dowożone są do szkoły na os. Gaj.

Jest też i gorsza informacja. Szkoła nie będzie rozbudowana o krytą pływalnię, o którą zabiegali mieszkańcy. Wydaje nam się, że placówka szkolna budowana w XXI wieku powinna być wyposażona w basen. Czy będzie można w późniejszym okresie rozbudować szkołę? Czy będzie nadal „walka” o szkołę na miarę naszych czasów, nie odbiegającą od standardów innych dużych miast europejskich? Z wypowiedzi mieszkańców Wojszyc możemy domyślać się, że tak.

Prezydent Wrocławia także wspomniał o placówce szkolnej przy ul Zwycięskiej (Partynice), która również jest niezbędna w naszym rejonie.

Dynamiczny rozwój tej części Wrocławia niestety jest pozbawiony rozbudowy dróg, jak i szkół. Dzisiejsza informacja jest światełkiem nadziei zmiany na lepsze.