fbpx

Nowy chodnik przy ul. Kurpiów.

Jak informuje nas Przewodnicząca Zarządu Osiedla Ołtaszyn Pani Edyta Skuła, od środy 23 czerwca 2021 roku firma Rotomat Sp. z o.o. rozpoczyna roboty budowlane i wdrożenie zmian organizacji ruchu związane z realizacją wykonania chodnika przy ulicy Kurpiów od skrzyżowania z ulicą Brylantową od przejścia dla pieszych przy ul. gen. Grota – Roweckiego.

Tym sposobem pasażerowie MPK zyskają wygodne przejście na przystanek. Obecnie znajduje się tam gruntowa ścieżka, która podczas deszczu zmienia się w błoto.

Zakres prac obejmuje też przebudowę przystanku autobusowego, budowę przejścia dla pieszych przez ul. Kurpiów, przebudowę zjazdów i zagospodarowanie terenów zielonych.

Prowadzone prace są efektem konsultacji z mieszkańcami osiedla w sprawie wniosków zgłoszonych przez ołtaszynian w ramach Funduszu Osiedlowego. Więcej na temat Funduszu Osiedlowego ZOBACZ >>. Budowa chodnika niestety, ze względu na ograniczoną ilość środków, nie znalazła się w ramach działań funduszu osiedlowego, dlatego na wniosek Pani Edyty Skuły zostały wprowadzone dodatkowe zadania inwestycyjne w tym budowa chodnika na ul. Kurpiów.