fbpx

Nowe linie autobusowe.

W ramach współpracy z Wrocławia z gminami aglomeracji na rzecz rozwijania wspólnego transportu zbiorowego od dnia 21 sierpnia 2021 roku zostanie uruchomionych 9 nowych linii strefowych we Wrocławiu. Bezpośrednio na osiedlu Ołtaszyn będzie uruchomiona linia nr 903 oraz zmodyfikowana zostanie trasa linii podmiejskiej 612.

Uruchomienie nowej linii 903 zapewni bezpośrednio połączenie dla mieszkańców osiedli Ołtaszyn i Wojszyce z pętlami tramwajowymi Gaj i Tarnogaj. Zapewni również wsparcie dla istniejących połączeń autobusowych z USK przy ulicy Borowskiej. Możliwe będzie również bezpośrednie połączenie z wybranymi miejscowościami na terenie Gminy Żórawina i Siechnice (miejscowość Biestrzyków). Linia 903 kursowała będzie w dni robocze ze średnią częstotliwością co około 60 minut w szczycie i co 120 minut w pozostałym okresie dnia.

Modyfikacja trasy 612 w rejonie dworca autobusowego i kolejowego (z utrzymaniem dojazdu do obu punktów) wpłynie pozytywnie na punktualność kursowania tej linii z uwagi na ominięcie newralgicznych skrzyżowań sterowanych przez ITS. W przypadku zmiany trasy dojazdu linii 612 do pętli Krzyki ( przejazd przez ulicę Wyścigową, Śleżną i Waligórskiego) wzmocni bezpośrednio połączenie z Parkiem Południowym. Częstotliwość kursowania linii 612 nie ulegnie zmianie.

Dodatkowo autobusy lini 612 będą wyposażone w kasowniki umożliwiające zakup biletów jednorazowych, czasowych i grupowych – wyłącznie w formie elektronicznej przy użyciu karty płatniczej z funkcją PayPass lub kart URBANCARD EP jak dotychczas.

Podsumowując, na osiedlu zwiększy się dostępność komunikacji zbiorowej. Linia 903 skierowana do pętli tramwajowej i zmiana trasy linii podmiejskiej 612.

Na Partynicach uruchomiana zostanie nowa linia strefowa 913 zapewniająca bezpośrednie połączenie osiedla z miejscowościami na terenie gminy Żórawina i Kobierzyce (miejscowość Wysoka). Nowa linia będzie jednocześnie wzmocnieniem połączenia ulicy Ołtaszyńskiej i Wojszyckiej oraz rejonu Ronda Św. Ojca Pio z pętlami tramwajowymi Park Południowy i Krzyki.