fbpx

Konsultacje – komunikacja rowerowa.

Jak rozwijać komunikację rowerową?

Konsultacje społeczne dotyczące przygotowania Planu działań rowerowych do 2030 r.

Plan działań rowerowych do 2030 r. ma powstać, by jeździło się lepiej, zarówno rowerzystom, jak i innym użytkownikom dróg. Jego przygotowanie wynika ze świadomości, że konieczne jest dbanie o zrównoważoną mobilność (każdy użytkownik może wybrać sposób poruszania się po mieście – tak, by było to dla niego komfortowe). To też odpowiedź na rekomendacje przedstawione przez mieszkańców i mieszkanki Wrocławia podczas Wrocławskiego Panelu Obywatelskiego.

Konsultacje Ołtaszyn

Jakie trasy rowerowe istnieją, a jakie powinny powstać oraz które najpierw? W jakich miejscach zorganizować parkingi dla jednośladów? Czy i jak rozwijać usługę Wrocławskiego Roweru Miejskiego? To główne cele, postawione w ramach konsultacji.

Ważny głos mieszkańców

To, co zostanie ustalone w czasie konsultacji, będzie jednym z ważniejszych czynników branych pod uwagę przy tworzeniu Planu.  Dlatego warto wziąć udział w konsultacjach społecznych! 

23 czerwca (w środę) o g. 17.30 odbędzie się e–spotkanie dla mieszkanek i mieszkańców Wrocławia. 26 czerwca, o g. 10.00 wyruszy rowerowy przejazd konsultacyjny (zapisy mailowo konsultacje@um.wroc.pl do 25.06.2021 r., ograniczona liczba miejsc, decyduje kolejność zgłoszeń). W konsultacjach mogą wziąć udział także dzieci i młodzież, dla których zorganizowane zostaną warsztaty. Przez cały czas trwania konsultacji będzie można wypełnić formularze opinii (Uwaga! Będzie geoankieta i formularz opinii!).