fbpx

Kolejny zakaz skrętu na Ołtaszynie

Znaki zakazu skrętu na naszym osiedlu są desperacką próbą regulacji ruchu na ołtaszyńskicg ulicach. Protesty Rady Osiedla i niezadowolenie mieszkańców jest słyszany w internecie od ponad roku po ustawieniu takiego znaku na ulicy Kutrzeby.

Nowy znak B-21 ustawiono na skrzyżowaniu ulic Strachowskiego z Nenckiego wbrew woli mieszkańców. Na naszych stronach odbyło się głosowanie pt.”Czy jesteś za akcją wprowadzenia zakazów skrętu na Ołtaszynie„, które skończyło się wynikiem 79% przeciw wprowadzonym zakazom.

Sonda z 29 padziernika 2020
http://oltaszyn.podrozowanie.pl/zmiany-w-organizacji-ruchu/

Pani Edyta Skuła Radna Rady Miejskiej Wrocławia, napisała w tej sprawie do Wydziału Inżynierii Miejskiej gdzie czytamy między innymi „Nie należy zapominać, że zakaz skrętu w lewo z ulicy Strachowskiego w ulicę Nenckiego spowoduje jeszcze większe zablokowanie ulicy Strachowskiego w godzinach porannych (obecnie korek rozpoczyna się na początku ulicy Kurpiów). Przez ulicę Strachowskiego kursuje autobus, brak możliwości skrętu przynajmniej części aut w ulicę Nenckiego spowoduje, że autobus utknie w jeszcze większym korku. Stawianie Miasta na komunikację miejską kłóci się z wdrożoną organizacja ruchu, zniechęcając mieszkańców do wyboru właśnie tej formy komunikacji.”

Przeczytaj również:

http://oltaszyn.podrozowanie.pl/ul-kutrzeby-i-zakaz-skretu/