fbpx

„Klin Wojszycki” ważny dla Ołtaszyna

W dniu 25 stycznia odbyło się spotkanie Rad Osiedli w sprawie Zielonego Klina Południa Wrocławia. Spotkanie odbyło się w CAL na Ołtaszynie dzięki uprzejmości Radnych Osiedlowych Ołtaszyna. W spotkaniu wzięli udział:

Edyta Skuła – Radna Rady Miejskiej Wrocławia, Przewodnicząca Zarządu Osiedla Ołtaszyn,

– Rafał Skuła – Radny Rady Osiedla Ołtaszyn, Członek Zarządu Osiedla Ołtaszyn,

– Barbara Focht – Radna Rady Osiedla Ołtaszyn, Przewodnicząca Komisji .ds. budownictwa i infrastruktury.

– Jarosław Michoński – Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Brochów,

– Krystian Adamski – Radny Rady Osiedla Jagodno, Sekretarz Zarządu Osiedla Jagodno,

– Marcin Ogrodnik – Wiceprzewodniczący Rady Osiedla Wojszyce.

Ustalono dalsze kroki w sprawie powstania Zielonego Klina Południa Wrocławia. Kolejne spotkanie odbędzie się w połowie marca br. z większą ilością Radnych z Rad Osiedli. Niestety aktualna sytuacja epidemiczna nie pozwoliła wszystkim Radnym na przybycie.

Mieszkańcy południa Wrocławia czekają na dobre informacje związane z realizacją „Zielonego Klina”. To ma być ich główny teren rekreacji i wypoczynku, miejsce okolicznych spotkań. Takie tereny są potrzebne na każdym rozwijającym się osiedlu. Teren na granicy Wojszyc i Jagodna, na którym planowane jest utworzenie klina, należy jednak do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa. Wrocław może go otrzymać pod warunkiem, że będzie on przeznaczony pod kulturę fizyczną. Dla mieszkańców i mieszkanek osiedla Ołtaszyn „klin” jest przede wszystkim znaczącym naturalnym oczyszczaczem powietrza oraz miejscem spotkań na świeżym powietrzu.

Obecnie sprawa wymaga głębszej dyskusji.

Zachęcamy również do podpisania petycji w tej sprawie: TUTAJ