fbpx

Dzieci, boisko i parking.

Mimo, że  coraz więcej osób decyduje się na korzystanie  z rowerów , sprawa miejsc postojowych dla samochodów stanowi  problem  mieszkańców  już od kilku lat

Pojawiło się jednak światełko w tunelu przynajmniej co do jednego miejsca parkingowego na naszym „podwórku”.

Skontaktowaliśmy się z Panią Krystyną Sawińską Przewodniczącą Rady Osiedla Ołtaszyn, która wyjaśnia nam całą sprawę przedstawiając istotne dokumenty.

Na stronie Rady Osiedla w protokołach możemy przeczytać, że  26 października 2017 roku  na sesji Rady Osiedla Ołtaszyn wznowiono temat możliwości utworzenia parkingu dla samochodów na ulicy Kleeberga przy boisku. 

Cały protokół z sesji VI Rady Osiedla Ołtaszyn

Ulica ta została zamknięta dla ruchu samochodowego na wniosek Rady Osiedla i przyjęta przez wszystkich radnych w poprzedniej kadencji (2013-2017). Kierowano się przede wszystkim bezpieczeństwem pieszych na tej ulicy po wcześniejszych konsultacjach z mieszkańcami.

Od kilku lat możemy zaobserwować wzrost liczby osób korzystających z boiska „Ołtaszyn”.  W  większej części są to dzieci, które są dowożone przez rodziców na zajęcia sportowe. Treningi  prowadzone są  również dla dzieci spoza Ołtaszyna. Dzieci  korzystające z tego obiektu mieszkają zarówno na innych wrocławskich osiedlach, jak i w pobliskich miejscowościach. Nie unikniemy w tym miejscu wzmożonego transportu samochodowego.

Rozmawiając z rodzicami „małych sportowców” możemy usłyszeć negatywne głosy informujące o tym, że niewyobrażalne jest to, że na ponad setkę dzieci trenujących na boisku w tym samym czasie nie ma ani jednego miejsca parkingowego dla samochodów.  

„(…)Również brakuje stojaków na rowery, aby bezpiecznie dzieciaki mogły je tam zostawić.” mówi Pan Paweł, tato 11 letniego piłkarza WKS Śląsk Wrocław, który wraz z córką przyjechał rowerem na boisko.

W dniu 26 marca Rada Osiedla Ołtaszyn na czele z Przewodniczącą Rady Osiedla Panią Krystyną Sawińską i Przewodniczącym Zarządu Osiedla Panem Eugeniuszem Piotrowskim   skierowała zapytanie do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta o  przedstawienie informacji o technicznej możliwości zlokalizowania w pasie ul. Kleeberga, na odcinku od ul. Masztalerza do Strachowskiego parkingu dla aut osób korzystających z boiska.

Sprawa była również poruszana na sesji Rady Osiedla w dniu 4 kwietnia 2019.

25 kwietnia otrzymano pozytywną  odpowiedź o możliwości wyznaczenia równoległych stanowisk postojowych na odcinku ulicy Kleeberga przyległej do boiska.

Wszystkie dokumenty są dostępne w Radzie Osiedla  Ołtaszyn przy ulicy Pszczelarskiej 7.