Program „Ołtaszyn Razem”

 

 

Chcemy kontynuować to co realizowała do tego roku Rada Osiedla. Główne cele naszych działań to poprawa jakości i bezpieczeństwa życia mieszkańców Ołtaszyna.

Poprzez poprawę jakości rozumiemy zagospodarowanie i oczyszczenie wszystkich zaniedbanych miejsc, które są wizytówka  naszego osiedl ( np. staw, teren zielony przy ul. Pszczelarskiej, pozostałe skwery i place).

Bezpieczeństwo to drugi filar, który wpływ na jakość naszego życia – więcej przejść dla pieszych przez drogi, które po otwarciu kolejnego odcinak WOW spowodowały, że przez Ołtaszyn przebiega dziś zamiast lokalnej drogi o umiarkowanym ruchu tranzyt w kierunku Bielan. W tym roku rozpocznie się remont ul.Parafialnej, która jest najbardziej ruchliwą na naszym osiedlu i jednocześnie najbardziej zaniedbana drogą. Dzięki staraniom Rady Osiedla będą tu wreszcie nowe chodniki, ścieżka rowerowa i bezpieczne przejścia z wysepkami dla pieszych.

Na przyszłą kadencję Rady Osiedla chcemy osiągnąć jeszcze jeden cel – integrację osiedla. Ołtaszyn zamieszkują dziś ludzie, którzy żyją tu niema od urodzenia, jednak w ostatnim dziesięcioleciu pojawiły się nowe inwestycje mieszkaniowe i liczna ludność w którym czasie wzrosła niema dwukrotnie. Osiedlili się tu młodzi ludzie, którzy zaczynają dopiero się asymilować i to jest ważne zadanie dla nas – aby Ołtaszyn, a szczególności jego mieszańce stali się wspólnotą, by chcieli częściej działać razem, dlatego w tym roku stajemy do wyborów z hasłem „OŁTASZYN RAZEM”. W tym roku zostanie oddane boisko, będziemy mieli znowu miejsce do organizowania rodzinny spotkań, pikników i innych spotkań plenerowych dla wszystkich pokoleń mieszkańców Ołtaszyn. Walczymy też o dokończenie remontu pomieszczeń przy ul. Pszczelarskiej, które w przyszłości mają być przeznaczone dla mieszkańców, na siedzibę Klubu Osiedlowego. Chcemy tu organizować spotkania Klubu Seniora, warsztaty plastyczne, teatralne, kursy dla dzieci i młodzieży. Nasze osiedle ma ogromny potencjał, już czas go uwolnić!

Chcemy dokończyć to co już zaczęliśmy i mamy plany na więcej. Znamy już procedury i ludzi odpowiedzialnych za realizację projektów w Urzędzie Miejskim i Marszałkowskim, cieszymy się jako Rada Osiedla dobrą opinią wśród urzędników – bo bez ich pomocy nie zdziałalibyśmy tyle dobrego i już widocznego na osiedlu. Odwiedzał nas Prezydent Miasta, Marszałek i większość osób decyzyjnych, które moglibyśmy wymieniać  w nieskończoność. Dziękujemy im za pomoc i wsparcie.

Kolejne cztery lata chcemy poświęcić między innymi na: doprowadzenie do końca remontu ul.Parafialnej, wsparcie starań urzędników o wybudowanie brakującej części Wschodniej Obwodnicy Wrocławia, uruchomianie  Klubu Osiedlowego i rewitalizacje zaniedbanych terenów zielonych wraz z placami zabaw dla najmłodszych i ławkami dla seniorów. Kontynuowanie tradycji spotkań piknikowych dla mieszkańców osiedla.

Zagłosujcie na nas, obdarzcie zaufaniem kolejny raz – obiecujemy, że z każdym rokiem będzie lepiej się żyło na osiedlu – wybierzcie sprawdzonych ludzi, którzy chcą działać społecznie i nie traktują Rady Osiedla jak trampoliny do rozpoczęcia kariery politycznej. Jesteśmy tu dla mieszkańców Ołtaszyna, znacie nas od lat – zagłosujcie na ludzi, którzy udowodnili, że chcą i potrafią działać społecznie.

Niedziela, 23 kwietnia 2017 r. ( zaraz po Świętach Wielkanocnych) – przyjdź i zagłosuj na kandydatów, którzy już raz się  sprawdzili w pracy społecznej !!!

Efekty ich pracy znajdziesz tu: Rada Osiedla Ołtaszyn – oficjalna strona Rady Osiedla