fbpx

Nowy rok szkolny 2021/2022

1 września po długotrwałym okresie nauki zdalnej wszyscy uczniowie wracają do stacjonarnych zajęć w Szkole Podstawowej nr 34. Prawie 700 uczniów rozpocznie rok szkolny. Nauka będzie prowadzona na zasadach sprzed pandemii, z zachowaniem określonego reżimu sanitarnego.

Wspólnie z MZ i GIS ministerstwo przygotowało wytyczne sanitarne – zbiór zaleceń i rekomendacji, których celem jest bezpieczna i higieniczna organizacja zajęć w epidemii. Są to w dużej mierze rozwiązania znane z poprzedniego roku szkolnego. Główne zasady to: rekomendacja szczepień, dezynfekcja, zachowanie dystansu społecznego oraz zasad higieny, korzystanie z maseczek w miejscach wspólnych oraz częste wietrzenie pomieszczeń zamkniętych.

Wg zaleceń MEN w szkole mogą być zorganizowane szczepienia dla dzieci w wieku od 12 roku życia. Do 3.09.21r. chętni z Państwa do zaszczepienia dzieci składają deklaracje w sekretariacie szkoły. Druk deklaracji, list ministra oświaty oraz plakat- rekomendacje dla rodziców można pobrać z librusa.