fbpx

LOKALNE CENTRUM AKTYWNOŚCI I KULTURY

Na zakończenie kadencji – dotarła do Rady Osiedla bardzo dobra wiadomość. Prezydent Miasta Wrocławia, na Kolegium w dniu 09.03.2017r. zatwierdził do realizacji projekt modernizacji obiektu przy ul. Pszczelarskiej 7 i powołanie Lokalnego Centrum Aktywności i Kultury.

Budynek, w którym dawniej mieścił się Dom Kultury, przestanie niszczeć i zostanie mu przywrócona poprzednia funkcja. Znajdą się tutaj siedziby Teatru na Bruku i Klubu Seniora, będą prowadzone rozmaite warsztaty i zajęcia. Mieszkańcy Ołtaszyna nareszcie uzyskają miejsce, gdzie będą mogli się spotkać i rozwijać swoje zainteresowania.

O powstanie takiego Centrum zabiegaliśmy przez prawie cztery lata i mamy satysfakcję, że nasze starania przyniosły rezultat. Wyprzedzająco, w ubiegłym roku wykonany został remont piwnic i osuszenie budynku. Już w trakcie kadencji nowej Rady, nastąpi realizacja prac na parterze i obiekt zostanie wyposażony. Jesteśmy przekonani, że nasi następcy, na zasadach kontynuacji – będą pilotować tak ważną dla osiedla inwestycję.

 

 

Strona: wroclaw.pl