fbpx

Konsultacje – Fundusz Osiedlowy

Rada Osiedla Ołtaszyn informuje, iż mieszkańcy Ołtaszyna mogą głosować na zgłoszone przez mieszkańców Ołtaszyna projekty Funduszu Osiedlowego 2022-2023. Konsultacje zgłoszonych projektów trwają do 30 kwietnia 2022 roku.Możesz zagłosować:

  • poprzez wypełnienie elektronicznego formularza google – TUTAJ
  • wysłanie wiadomości na adres e-mail oltaszyn@osiedla.wroclaw.pl z formularzem – TUTAJ
  • w siedzibie, przy ulicy Pszczelarskiej 7 podczas dyżuru Radnych Rady Osiedla

Wydrukowany i wypełniony formularz można wrzucić do skrzynki Rady Osiedla Ołtaszyn (parter)przy ul. Pszczelarskiej 7 we Wrocławiu – TUTAJ

Szczegółowe informacje dotyczące Funduszu Osiedlowego znajdują się na stronie: https://www.wroclaw.pl/rozmawia/fundusz-osiedlowy

Projekty:

  • Budowa chodnika ul. Kurpiów (od Brylantowej do przedszkola nr 29)

Jest to jedyna droga do przedszkola i szkoły podstawowej nr 34 od strony wschodnio-południowego Ołtaszyna (rejon ulic Brylantowej, Koralowej, Agatowej, Nefrytowej, Kryształowej, Jaspisowej i sąsiednich). Rejon ten coraz mocniej się rozbudowuje, co roku oddawanych jest kilkanaście nowych realizacji. Do tej pory dzieci samodzielnie chodzące do szkoły muszą przekraczać ul. Kurpiów na wysokości ul. Brylantowe, która stała się przedłużeniem Wschodniej Obwodnicy Wrocławia (zbierając cały ruch z wschodnich i południowych gmin ościennych). W poprzednim FO wnioskowałam o wyniesienie przejścia dla pieszych przy ul. Brylantowej, aby uczynić je bezpieczniejszym, ale niestety nie zostało to zaakceptowane. Teraz dzieci mogłyby przejść bezpieczniej do szkoły, idą południową stroną ul. Kurpiów i przechodząc na drugą stronę dopiero przez azyl dla pieszych, który ma powstać między szkołą a przedszkolem.
Dodatkowo wybudowanie chodnika zachęciłoby rodziców z przedszkola i szkoły do parkowania swoich samochodów na czas zawożenia/ odbierania dzieci na ul. Goetla i przejścia z nimi tych 50-100 m piechotą. Obecnie jest to niemożliwe, gdyż trzeba albo przebiegać z dziećmi przez ruchliwą drogą, albo iść trawiastym i rozmokniętym poboczem, które dodatkowo sąsiaduje z głębokim rowem. Wszyscy wiemy jak ciężka jest sytuacja z parkowaniem w tej okolicy w godzinach 7-8 oraz po 16, gdyż parking przedszkolny liczy tylko kilkanaście miejsc, bo tego korzystają z niego nauczyciele i pracownicy przedszkola. Powoduje to wielokrotnie zablokowanie całej ulicy w czasie, gdy rodzice czekają na możliwość wyjazdu na parking.

  • Łącznik między ulicami SZCZEPOWĄ i PIECHOTY (ul. Szczepowa za nr 24, a przed nr 26 do ul. Piechoty między nr 7 a nr 9)

Wykonanie z kostki brukowej chodnika – przejścia między ulicami. Może być dodatkowo wykonane oświetlenie chodnikowe. Przejście służy mieszkańcom ulic do szkoły, przedszkola, do znajdujących się tu salonów: fryzjerskiego, kosmetycznego pobliskiego sklepu spożywczo – warzywnego, do Słonecznego Parku zabaw i na boisko, do przystanku autobusowego oraz do ogródków działkowych- jedynego zagospodarowanego pasa zieleni na Ołtaszynie. 40 lat mieszkańcy czekają na wykonanie.!!! W poprzedniej edycji funduszu osiedlowego projekt był na 3 miejscu , proszę nie zapomnieć teraz.

  • Koci Azyl

Dom dla kotów do adopcji, a także dla tych, które szansy na dom nie mają lub które nie mogą wrócić po kastracji w miejsce bytowania. Schronisko jest zawsze przepełnione. Chcielibyśmy, aby mieszkańcy Ołtaszyna mogli zgłaszać koty w potrzebie i uzyskiwali pomoc. Na Oltaszynie jest dużo bezdomnych kotów, taki koci azyl byłby dla tych kotów szansą na bezpieczne życie, a może i adopcję.Byłoby to też miejsce edukacji prozwierzecej. Mieszkańcy mogliby przychodzić do kociego domu, aby poznac koty, które można potem adoptować lub np zostać wolontariuszem i pomagac kotom w potrzebie.Może Oltaszyn posiada lokal, który by się nadawal na ten cel i mógłby go udostępnić lub gdyby nie posiadał to projekt mógłby zakładać sfinansowanie wynajęcia takiego lokalu na Oltaszynie.

  • Śmietniki i wydajniki worków na psie odchody

Zamontowanie 10-12 sztuk pojemników na odchody zwierzęce wraz z elementem wydającym worki lub torebki na odchody. Obszar to ul. Brylantowa, Nefrytowa, Kryształowa i Agatowa.

  • Chodnik dla pieszych od wlotu ul. Kurpiów (lub. ul. Kryształowej) w Grota Roweckiego do ROD Maciejka

Celem projektu jest wykonanie chodnika dla pieszych wzdłuż ulicy Grota Roweckiego, albo od skrzyżowania ul. Kurpiów z Grota Roweckiego do ROD Maciejka (wylot z Wrocławia) albo w mniejszym zakresie przynajmniej od skrzyżowania ul. Kryształowej z ul. Grota Roweckiego w tym samym kierunku. Inwestycja wydaje się naturalną kontynuacją innych miejskich inwestycji w tym rejonie (patrz niżej). Jednocześnie zmierza do istotnego zwiększenia bezpieczeństwa, gdyż bardzo wiele osób w czasie pandemii przejęło nieużywane do tej pory działki rekreacyjne na obszarze ROD Maciejka i Storczyk i nie mając chodnika od Grota-Roweckiego dostaje się na te ogrody chodząc wzdłuż bardzo ruchliwej ul. Grota Roweckiego. Często osobom tym towarzyszą dzieci oraz zwierzęta (głównie psy). Niestety ruch samochodowy w tym obszarze jest już duży, a spodziewać się można, że tylko się zwiększy gdy zakończą się prace nad obwodnicą, więc zadbanie o bezpieczeństwo pieszych i kierowców wzdłuż tej popularnej trasy wlotowej do Wrocławia wydaje się istotne.

  • Zielony parking szkolny oraz miejsce dla autokarów/busów przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 6

Budowa miejsc parkingowych przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 na wrocławskim Ołtaszynie. Bezpieczne i ekologiczne miejsca parkingowe przy ulicy Kurpiów zachowają zieleń traw i drzew.
Etap 1 – Parking dla samochodów osobowych. Kolejny etap obejmie budowę miejsca parkingowego dla autokarów wycieczkowych.
Uzasadnienie projektu:
Parking dla rodziców dzieci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 we Wrocławiu. Obecnie brak jest miejsc parkingowych przy ulicy Gałczyńskiego, natomiast przy ulicy Kurpiów jest tylko kilkanaście miejsc parkingowych, co utrudnia funkcjonowanie placówki edukacyjnej. Brak miejsca dla autokarów wożących dzieci na basen oraz wycieczki szkolne. Dzieci odjeżdżają z miejsca do tego nieprzystosowanego, co stanowi zagrożenie dla ich bezpieczeństwa.